MUR CHALLENGE: HAVEROK, BULI, 45 KILOMÉTER LAPÁTOLÁS

Évek óta nézegettük a Mur Challenge videókat, igezi veretős víz, jó fej banda, így hát néhány héttel ezelőtt beneveztünk. Mivel lassan lezárjuk a nyarat, jó alkalomnak igérkezett ez egy utolsó jóidős evezésre.

Leoben helyes osztrák kisváros, a Mur partján építették fel a versenyhelyszínt, itt volt a befutó és az eredményhirdetés is.  A sógorok menő bulit csaptak, már csak a jódlis-karaoke party hiányzott.

A táv két részre volt osztva: az első, nagyjából 30 kilométeres szakasz után áthúzás ás frissítőpont jött. Fánk, gyümölcs, energiaital, ásványvíz és tea várta a mezőnyt. Itt át kellett emelni a hajót egy nagyjából 100 méteres szakaszon, mintegy pihenő jelleggel. Aztán a második, 15 kilométeres szakasszal fejeződött be a verseny.

Mondjuk a 45 km kevesebb, mint a fele a legendás Ipoly GP-nek, de a több, mint 400 kilométeres távolság megdobja a teljesítményt, ha előtte végigmelózod a hetet. Szóval hullafáradtan beesni egy versenyre mééééég mindig nem vicces. Ez pedig itt videós beszámoló, jó sok fedélzeti felvétellel, a Pizsamaparty csapatával, fiúk, lányok, nagyok vagytok, köszi az élményt!!!

ui: Aki kedvet kapott és jövőre tervez: 30 euro volt a nevezés és 10 euro a transfer, a célból visszaviszik a hajót a rajthoz veled együtt, szóval mindenre van megfejtés. Szállás bőven van a városban, a parkolás a célnál ingyenes és a befutóban van süti, meg gulyás ;)